ראיונות וידאו הפכו פופולריים יותר במהלך COVID. זו אולי הפעם הראשונה שהייתה לך הזדמנות לזה, ולגרום לאימה מסוימת. אין נסיעות וזה נעשה בנוחות של הבית שלך, בצד החיובי. מה ללבוש הוא אחד האזורים הנפוצים ביותר בספק על ידי רבים – כלל האצבע הטוב ביותר הוא להתלבש בצורה מקצועית, כפי שהיית עושה לראיון אישי.

הנה כמה טיפים כלליים שכדאי לזכור לראיון וירטואלי:

היו מודעים לסביבתכם. צמצם את הסחות הדעת למינימום. בדוק את התאורה, חיבורי ה-WiFi כדי לוודא שהם במיטבם והטובים ביותר לשעה ביום. אפשרות טכנולוגית גיבוי עשויה להיות אפשרות לשקול. יש מקור אור לפניך, לא מאחוריך. רקע – האם זה רקע נייטרלי, לא מסיח את הדעת? רקעים וירטואליים עשויים להיות פופולריים, אבל הם לא תמיד הטובים ביותר לשימוש.
שקול ריצת ניסיון באותה שעה ביום כמו הראיון. זה יפחית את החרדה, וניתן לפתור כל תקלה לפני “היום הגדול”. ועזרו בשמירה על מיקוד ושמירה על קשר עין. ודא שעשית שיעורי בית על התפקיד והחברה. הכינו הכל מראש – שאלות, מידע על החברה, קורות החיים שלכם, משקפיים וכו’.
מה גברים לובשים? האם חליפות חובה? אין תשובה מוחלטת נכונה או לא נכונה לשאלה זו. במקום זאת, יש להיות מודעים לתרבות הארגון כדי לקבל קביעה זו. ארגון סטארט-אפ אולי לא מחייב תביעה, אבל משרד עורכי דין בהחלט ידרוש. אם אינכם בטוחים, התלבשו כפי שהייתם מעוניינים לראיון אישי, בדרך כלל חליפה כהה והולמת היטב. התלבשות רק מהמותניים ומעלה עלולה להיות הרת אסון, אז היו פרואקטיביים והלבשו את כל החלק.