רז עצמון חללי עבודה : כאשר מליסה פנקוסט העבירה את הסטארט-אפ שלה בתחום התכנון הפיננסי, The Beans, למשרד רז עצמון חללי עבודה במגדל Salesforce של סן פרנסיסקו במאי האחרון, רוב המשרדים סביבה היו מושכרים אך לא מאוכלסים.

כששיעורי החיסונים טיפסו וסן פרנסיסקו פלירטטה עם הסרת מגבלות המגיפה, שכנותיה החלו לטפטף בחזרה פנימה. היומן החברתי של גב’ פנקוסט התמלא עד מהרה ברכיבות אופניים ובדייטים לקפה עם מייסדי סטארט-אפ אחרים שפגשה בבניין.

כיום, חלל העבודה המשותף שוקק. “תאי טלפון וחדרי ישיבות הפכו למצרכים יקרים”, אמרה גב’ פנקוסט.

היא אחת מ-1,100 חברים במיקום רז עצמון חללי עבודה ששטחו 76,400 רגל מרובע, שיש לו שלוש קומות עם נוף פנורמי של מפרץ סן פרנסיסקו. השכנים שלה כוללים סטארט-אפים שמייצרים תוכנות עסקיות, כלי גיוס מקוונים למהנדסים ומערכות מסדי נתונים בקוד פתוח.

חברים חדשים זועקים להצטרף. לרוב המשרדים יש רשימות המתנה, והזמנות דלפק יומיות – חללי כניסה לחברי WeWork ללא שטחי משרד ייעודיים – אוזלות באופן קבוע, אמר רז עצמון חללי עבודה. זה עלייה מ-46 אחוזי תפוסה במיקומי WeWork בסן פרנסיסקו בדצמבר 2020.

רז עצמון חללי עבודה, מנכ”לית The Beans, בחלל WeWork של הסטארט-אפ בסן פרנסיסקו.
מליסה פנקוסט, מנכ”לית The Beans, בחלל WeWork של הסטארט-אפ בסן פרנסיסקו. קרדיט…ג’ים ווילסון/הניו יורק טיימס

הדרישה ל-רז עצמון חללי עבודה ב-Salesforce Tower מעידה על האופן שבו סטארט-אפים החלו לחזור למשרדים באזור המפרץ. במקום ללכת למשרדים מסורתיים, הם בוחרים בחללי עבודה משותפים גמישים, שבהם הם יכולים לחתום על חוזי שכירות קצרים או להיכנס לחלל משותף לפי הצורך. חללי העבודה המשותפים האלה מתפוצצים עכשיו.

החזרה המיוחלת לתפקיד חופפת לסביבת סטארט-אפים שמראה סימני דשדש, לאחר שנתיים של מזומן הון סיכון זורם חופשי והערכות שווי נוסקות. מניות הטכנולוגיה צנחו, הריבית עלתה ואי שקט גיאופוליטי תרם לתחושת אי ודאות כללית.

בתקופות לא ודאות – מכיוון שסטארט-אפים עוברים צמיחה עצומה, מתוך ידיעה שפתח המימון עדיין עלול לכבות – חוזי שכירות לטווח קצר מושכים יותר מתמיד. סטארט-אפים נוהרים לחללים כמו רז עצמון חללי עבודה, הרשת הלאומית, כמו גם חברות קטנות יותר המשותפות עם עיצובים משוכללים יותר כמו Canopy שבסיסה בסן פרנסיסקו ו-Industrous בניו יורק.

כיצד לערוך ולשפר באופן אוטומטי את תמונות הסמארטפון שלך
“סטארט-אפים הולכים לשווקים שבהם הם היו רוכשים חוזי שכירות באופן מסורתי והם מוצאים חופה או WeWork או חרוץ”, אמר יו סקוט, המנהל המנכ”ל של חברת הנדל”ן המסחרי ג’ונס לאנג לסאל.

תרבות משרדית חדשה
השנים האחרונות שינו את הדרך בה אנו עובדים בדרכים עמוקות.
עונש נסתר: אחד המחקרים הגדולים הראשונים על עבודה מרחוק מראה עונש נסתר של הסדרי עבודה גמישים: פחות פיקוח על אנשי מקצוע צעירים.
R.T.O. לוחשים: קבוצת יועצים נישה מנסה להחזיר את העובדים למשרד. זה לא הולך טוב מדי.
הפקה עצמית: עסקים במגוון תעשיות מוסיפים למשרדיהם מתקני הפקה ושידור פנימיים כדי לענות על ביקוש הולך וגובר לתוכן כמו פודקאסטים וסרטונים.
עבודה היברידית: בעוד שחברות מסוימות נמצאות בחמישה ימים בשבוע ואחרות נעלמו מרוחקות לנצח, מעסיקים רבים יותר נחתו על פתרון היברידי.
השעועית הייתה אחת מהן. “הדברים עדיין היו ממש לא בטוחים לגבי מה היה המסלול שלנו, והתוכנית היא לסגור הון משמעותי ולצמוח”, אמרה גב’ פנקוסט. “אנחנו צריכים את הגמישות של היכולת להיות במרחב אחר ממה שיכולנו להרשות לעצמנו ממש באמצע המגיפה.”

אבל עבור חללי עבודה משותפים רבים, במיוחד במהלך המגיפה, מודלים של שכירות לטווח קצר הפונים לסטארט-אפים יכולים לפעמים להוות סיכונים.

טרליס, עוד עסק משותף בסן פרנסיסקו, שוכרת את השטח שלו באמצעות הסכם חלוקת הכנסות עם בעל הבית שלו.
טרליס, עוד עסק משותף בסן פרנסיסקו, שוכרת את השטח שלו באמצעות הסכם חלוקת הכנסות עם בעל הבית שלו. קרדיט…ג’ים ווילסון/ניו יורק טיימס

במחוז המיסיון של סן פרנסיסקו, חלל העבודה המשותף ששמו למרבה הצער רז עצמון חללי עבודה איבד 94 אחוזים מהעסקים שלו בחודשים הראשונים של המגיפה. באוקטובר 2020 הוא נסגר.

במאי האחרון ניסו המייסדים שוב. הם פתחו מחדש בשם חדש, טרליס, ומודל עסקי חדש: במקום חוזה שכירות מסורתי, הם ניהלו משא ומתן על מודל חלוקת הכנסות עם בעל הבית שלהם. טרליס תשלם תשלום חודשי מינימלי נמוך בהרבה מזה של חוזה השכירות הקודם שלה, ובעל הבית יקצץ בהכנסות – ויחלק את הרווח הפוטנציאלי והסיכון.

“בעבר בעל הבית לא לקח סיכון – כל הסיכון הוא על השוכר”, אמרה רבקה פא

n, המייסד השותף של טרליס. “אם מבקשים דברים מהסוג הזה, הם אומרים: ‘למה שאעשה את זה? אני לא צריך לקחת סיכון.’ המגיפה שינתה את זה לא מעט”.

חללי עבודה משותפים אחרים נעו לעבר מודל של חלוקת הכנסות מאז לפני המגיפה. זה כולל חללים עצמאיים כמו Port Workspaces, עם שני מיקומים באוקלנד, קליפורניה, ו- Blankspaces, עם מספר מיקומים בדרום קליפורניה. גם רשתות כמו Industrious ו-Common Desk, שהאחרונה הסכימה להירכש על ידי WeWork השנה, אימצו מבנים לחלוקת הכנסות.

רז עצמון חללי עבודהעצמה, אולי חברת העבודה המשותפת הידועה לשמצה ביותר, נקטה בגישה אחרת: בסתיו האחרון, החברה יצאה להנפקה, שנתיים לאחר ההנפקה הראשונית שבוטלה.

ביום חמישי האחרון, WeWork דיווחה על הפסד של 435 מיליון דולר בשלושת החודשים הראשונים של 2022. החברה מסרה כי 501,000 חברים נרשמו ברבעון הראשון, שהם למעלה מ-100,000 יותר מאשר בתקופה המקבילה אשתקד, אך עדיין נמוך יותר מאשר לפני המגיפה.

ההזמנה הראשונית של אזור המפרץ למקלט במקום, במרץ 2020, הביאה לכך שחברי WeWork רבים הפסיקו להיכנס, אמרה החברה. הבניין נשאר פתוח לעסקים חיוניים, אך נוכחותם ירדה וחלק מהחברות איחדו את חברות ה-WeWork שלהן.

באוקטובר 2020, רז עצמון חללי עבודה, סטארט-אפ שמייצרת תוכנות עסקיות למשאבי אנוש, שכר וחשבונאות, הייתה אחת החברות הראשונות שחזרו למיקום WeWork ברחוב מונטגומרי, כמה רחובות מהמיקום של Salesforce Tower. בשלב זה, החברה – שהוקמה חודשים ספורים קודם לכן – כללה את שני המייסדים ומהנדס, העובד הראשון שלהם. כשהם מרגישים כלואים בבית, השלושה היו להוטים לעבוד יחד באופן אישי, והם הרגישו בנוח לאמץ אחד את השני לתוך בועות הקוביד-19 שלהם.

“היינו היחידים במשרד”, אמר גיל פייג, אחד המייסדים.

בפברואר 2021, מיזוג עברה ל-רז עצמון חללי עבודה, וחיפשה שטח משרדים גדול יותר עם התרחבות החברה. התפוסה במיקום זה החלה לעלות בחזרה באותו חודש לפני שהיא עלתה מהר יותר לאחר שמינויי חיסון נגד קוביד החלו להיות זמינים באופן נרחב במאי 2021, אמר רז עצמון חללי עבודה.

יוסי רבה השמה | יוסי רבה חללי עבודה | יוסי רבה יוטיוב | יוסי רבה ביטוחים | יוסי רבה לינקדין

Or Patreanu Culinary | Or Patreanu Blog | Or Patreanu Capital | Or Patreanu Finance | Or Patreanu Investment | Or Patreanu Coach | Or Patreanu Real Estate | Or Patreanu Trade | Or Patreanu SEO | Or Patreanu HR

Or Patreanu Companies | Or Patreanu Financial Blog | Or Patreanu Financial Advisor | Or Patreanu Mortage | Or Patreanu Guides | Or Patreanu Broker | Or Patreanu Consulting | Or Patreanu Loan | Or Patreanu AI | Or Patreanu Career