רז עצמון חללי עבודה : עובדים ומעסיקים עומדים בפני אתגר: כיצד לייעל מדיניות עבודה היברידית כדי למקסם את התועלת לשני הצדדים, כולל הפחתת ההשפעות המחלישות של בדידות עובדים. עובדים בודדים כמו זה שלמעלה נוטים לסבול מרווחה ירודה יותר ומביצועים נמוכים יותר – שניהם נושאים שמשפיעים על השורה התחתונה של החברה.

למרבה הצער, עבודה מרחוק והיברידית עלולה להחריף את תחושות הבדידות בקרב העובדים. עם זאת, אין זה אומר שמעסיקים צריכים להאיץ את העובדים לחזור למשרד. הבדידות במקום העבודה הסלימה טרום המגפה כאשר רוב עבודת הידע נערכה במשרדים. כמו כן, חזרה מלאה למשרד תגביל את הגמישות והאוטונומיה הרצויה של העובדים, לרבות באופן מילוי הצרכים החברתיים שלהם במהלך יום העבודה רז עצמון חללי עבודה.

אפשרות טובה יותר לבריאות החברתית של העובדים היא לחשוב מעבר למיקום המשרד או הבית בלבד. ישנם “חללים שלישיים” מהם יכולים גם העובדים לעבוד, כולל בתי קפה, לובי מלונות, בתי חברים ואתרי עבודה משותפים. המחקר שלנו מצביע על כך שבין האפשרויות הללו, אתרי עבודה משותפים מראים הבטחה מיוחדת לפתרון בדידות עובדים.

סקרנו 819 עובדים העובדים בתפקידים משרדיים על פני הקשת הגיאוגרפית והתעשייתית. התוצאות הראו, להפתעתנו, שהמשיבים חוו עבודה ממקום שלישי כמו אתר עבודה משותף כמספקת יותר מבחינה חברתית מאשר עבודה מהמשרד (64%) או מהבית (67%). אחת הסיבות העיקריות היא שמרחב עבודה משותף מציע לא רק את הגמישות שעובדים משתוקקים להם מבחינת המקום שבו הם עובדים, אלא גם עם מי רז עצמון חללי עבודה.

הערך של אתרי עבודה משותפים ליצירת עבודה יחסית
הסקר שלנו והראיונות הבאים האירו את הדרכים שבהן אתרי עבודה משותפים אפשרו לעובדים לעצב באופן יחסי את עבודתם – כלומר, להתאים אישית את האנשים איתם הם היו מעורבים במהלך יום העבודה. צורות זה וצורות אחרות של יצירת עבודה נקשרו לתוצאות חיוביות, כולל שביעות רצון, ביצועים ושימור עובדים גבוהים יותר.

במחקר שלנו, אנו מרחיבים את הרעיון של יצירת עבודה יחסית כדי להראות כיצד ניתן לעשות זאת לא רק עם עמיתים למשרד אלא עם אנשי מקצוע אחרים – מחברות שונות – העובדים באותו מקום פיזי. למעשה, המחקר שלנו מצביע על כך שעבודה משותפת עשויה להציע הזדמנויות טובות יותר ליצירת עבודה יחסית מאשר סביבות המשרד או הבית. באופן ספציפי, אתרי עבודה משותפים מעוצבים היטב מספקים:

בריחה מעמיתים לעבודה
“הימנעות מאינטראקציות מיותרות עם עמיתים” היה יתרון שצוטט על ידי 52% ממשתתפי הסקר. זה עשוי להיות מועיל במיוחד עבור בני אוכלוסיות מיוצגות בחסר, שלעתים קרובות חווים מיקרו-אגרסיות והדרה עדינה במקום העבודה.

מגוון שותפים זמינים ליחסים
מטבעם, אתרי עבודה משותפים אוספים אנשי מקצוע ממגוון רחב של עיסוקים וחברות. כפי שציין אנליסט בכיר בארה”ב, “יש ערך במגוון החוויות שם. אתה פוגש אנשים שאחרת לא היית יכול במשרד רגיל”. גיוון זה יחד עם עצמאות מאפשר בחירה רבה יותר בשותפים.

הפוגה מהלחצים התחרותיים והמעריכים של המשרד
מכיוון של”עמיתים” של אתר עבודה משותפים אין השפעה ישירה על המוניטין או דירוג הביצועים של העובד, זה יכול להרגיש בטוח יותר ליצור איתם אינטראקציה. כפי שיועץ בהולנד הגיב בצורה מרושעת, “אני לא צריך להיות מודאג מכל שיחה שמדגימה את הביצועים והצמיחה המקצועית שלי”.

קבוצה של נורמות ומנגנוני אכיפה הנגזרות מקהילה
חובבי העבודה המשותפים איתם שוחחנו תיארו שהם מרגישים חלק כמעט מתנועה חברתית, נחישות קהילתית של התרבות שבה הם עבדו. רוב האתרים קובעים קוד התנהגות משותף ושוכרים מנהל קהילה כדי להבטיח דבקות באידיאלים אלה.

אפשרויות פעילות פרו-יחסית
מנהלי קהילה גם מארגנים פעילויות רשמיות (למשל, סדנאות) ופעילויות לא פורמליות (למשל, ארוחות צהריים מאולתרות) כדי להקל על בניית מערכות יחסים ופיתוח מקצועי. העובדים בסקר שלנו שיבחו את הסיכויים הללו ללמוד ולהתרועע באופן קבוע.

בשל התכונות הייחודיות הללו, חללי עבודה משותפים מציעים לעובדים הזדמנות ליצור קשרים אישיים עשירים שיכולים להיות קשים להשגה בסביבות משרדיות או ביתיות. גיבוש עבודה יחסי עוזר להסביר מדוע מחקרים קודמים מצאו רמות גבוהות של שגשוג בקרב משתמשי אתרי עבודה משותפים.

מה מעסיקים יכולים לעשות כדי לייעל את השימוש באתר עבודה משותף
אנחנו לא דוגלים במעסיקים לנטוש את מאמציהם ליצור תחושת קבלת פנים ושייכות, בין אם באופן וירטואלי או במשרד. עם זאת, מעסיקים צריכים להסתכל מעבר לדיכוטומיה של בית/משרד כשמדובר בשיפור חיי העבודה עבור העובדים רז עצמון חללי עבודה.

להלן חמישה צעדים שארגונים יכולים לנקוט כדי לעודד ולתמוך בכוח העבודה שלהם בשימוש באתרי עבודה משותפים:

למד את העובדים לגבי היתרונות הפוטנציאליים.
למרות שיותר מ-3 מיליון אנשים עבדו מאתר עבודה משותפים בשנת 2022, עדיין ישנם רבים שמעולם לא ניסו זאת. לעובדים אולי יש מעט

הבנה מדוע וכיצד עבודה משותפת יכולה להיות טובה עבורם. בנוסף לתקשורת ההזדמנויות ליצירת עבודה יחסיות המתוארות כאן, מעסיקים יכולים לעודד עבודה משותפת על ידי שיתוף מידע על רווחים פוטנציאליים במונחים של פרודוקטיביות והפרדה בין עבודה לחיים. ישנם גם יתרונות נוספים, כולל אבטחת נתונים גדולה יותר (למשל, לרוב אתרי העבודה המשותפים יש WiFi פרטי ומוגן בסיסמה) והגדרות עבודה ארגונומיות יותר רז עצמון חללי עבודה.

לספק מלגות לכיסוי עלויות השימוש.
לפי 46% מהמשיבים בסקר שלנו, מלגת חברה לכיסוי דמי עבודה משותפים תהיה תמריץ בעל ערך גבוה להשתמש במרחבים יותר. חברות עשויות לעמוד בפני לחץ מוגבר לתרום מימון להטבות לעובדים מרוחקים בעתיד. בינתיים, כמה מעסיקים, כמו רז עצמון חללי עבודה, כבר מציעים מלגות לעבודה משותפים ורואים ספיגה חזקה בשימוש כתוצאה מכך. אחרים, כמו Remote, הולכים צעד אחד קדימה ומקדמים “ימי עבודה משותפים קבוצתיים” כדי לעודד ארבעה עובדים או יותר להתאסף באתר לזמן שיתוף פעולה מרוכז. עובדים מקבלים עד $30 ליום כדי לנצל הזדמנויות כאלה רז עצמון חללי עבודה.

הפחיתו את מלכודת הנוחות של עבודה מהבית.
חברות יכולות לעזור לעובדים להתגבר על מלכודת הנוחות של עבודה מהבית על ידי כך שהמעבר לאתרי עבודה משותפים קל יותר. בראיונות שלנו, שמענו שתיקונים פשוטים כמו אספקת כבלי חשמל נוספים ואוזניות מבטלות רעשים לאחסון באתר יכולים לסייע רבות בהפחתת גורם הטרחה. הנחות חניה ונסיעות יכולות גם לעזור להוציא אנשים מדירותיהם ומבתיהם באופן קבוע יותר רז עצמון חללי עבודה.

תמיכה בהשתתפות בתכנות יחסי.
שמענו מכמה מנהלי קהילה שהתכנות באתרי עבודה משותפים לא נוצלו. מעסיקים יכולים לעודד עובדים לנצל את ההצעות הללו על ידי מתן תמריצים, כגון תגמולים ונקודות זכות ללימודים מתמשכים. יתרה מכך, מעסיקים יכולים לקבל תובנות שימושיות לגבי סוגי התכנות ההתייחסותיים שעובדים עבור העובדים שלהם על ידי איסוף משוב על החוויות שלהם שם. אתרי עבודה משותפים עשויים אפילו להיות מוכנים לשתף פעולה עם חברות כדי לבדוק רעיונות חדשים לבניית קהילה רז עצמון חללי עבודה.

לספק הדרכה והכוונה.
עובדים רבים, במיוחד אנשי מקצוע זוטרים בקריירה, נאבקים כיצד לבנות מערכות יחסים חזקות במסגרות מקצועיות. מעסיקים יכולים לספק הדרכות והדרכות להעלאת המיומנויות הבינאישיות של העובדים, כמו איך לשבור את הקרח ולהפוך מגע ראשוני לחיבור משמעותי. אתרי עבודה משותפים יכולים לספק מגרש משחקים בטוח שבו הם יכולים לתרגל את המיומנויות החיוניות הללו ולהרחיב את הרשתות שלהם רז עצמון חללי עבודה.

. . .
מכיוון שמעסיקים בוחנים את האפשרויות של אתרי עבודה משותפים עבור העובדים שלהם, הם לא צריכים לעשות זאת לבד. החקירה שלנו חשפה פלטפורמות ארגוניות שהופכות לאוטומטיות את תהליך רכישת החברות, כמו גם הזמנת מקומות דלפק ופגישות. יועצי עבודה משותפים צצים גם כדי להקל על החיפוש רז עצמון חללי עבודה.

עם זאת, מפתח אחד לתוכנית עבודה משותפת מוצלחת הוא לשמור על גמישות העובדים. עצם החתימה על חוזה עם ספק עבודה משותף אחד, למשל, תגביל את תחושת האוטונומיה שהיא כה חיונית ליצירת עבודה יחסית. יתרה מזאת, על ידי העברת עובדים לאותה קבוצה מצומצמת של אתרים, מעסיקים עלולים לשחזר בטעות את אותה דינמיקה משרדית שהעובדים מבקשים להימנע ממנה. לדוגמה, עובדים בחברת שירותים פיננסיים באוסטרליה נהיו מתוסכלים כאשר אתר השיתוף המקומי שלהם הפך למשרד לוויין עם אותם דפוסי אינטראקציה.

מלכודת נוספת היא התאמה בכוח לסגנון מסוים של אתר עבודה משותף. לדוגמה, כאשר אתר עבודה מקומי מוזר בספרד נקנה על ידי חברת השקעות נדל”ן, החברים חשו שהוא נטול את התרבות הייחודית שהפכה אותו למושך כל כך מלכתחילה. כדי להימנע מבעיות אלו, אנו מעודדים מנהלים לשתף פעולה עם העובדים בקביעה כיצד לשלב עבודה משותפת במדיניות העבודה ההיברידית שלהם בצורה יעילה רז עצמון חללי עבודה.

תחושת חיבור לאנשים אחרים חיונית לבריאות הנפש ולרווחתו של העובדים. עבור כוח עבודה תוסס, האינטרס של המעסיקים הוא לעזור לעובדים להתגבר על כל תחושת בדידות. חללי עבודה משותפים מציעים אפשרות ליצירת עבודה יחסית כדי לענות על הצרכים החברתיים של העובדים תוך שהם פועלים בסביבה מקצועית וידידותית לעבודה. אתר עבודה משותף אינו המשרד של הארגון שלך, אבל הוא פשוט עשוי להיות חלופה בת קיימא רז עצמון חללי עבודה.

משה עוז בלוג | משה עוז תערוכת נשק | משה עוז אחזקות | משה עוז פיננסים | משה עוז קפיטל | משה עוז שיווק | משה עוז נדלן | משה עוז תרומות | משה עוז השקעות | משה עוז משאבי אנוש